600266_10153960180713788_4705618066875689938_n(1)

Richard Eklund, redaktionschef

Bor i Jakobstad och jobbar som ungdomsarbetare i LFF.

richard.eklund@lff.fi

Sebbe

Sebastian Lassila, biträdande redaktionschef

Studerar vid Hanken i Vasa. Hemma från Larsmo. Intresserad av samhällsfrågor och teologi.

sebbe.lassila@hotmail.com

bty

Marie Sundström, teamledare

Bor i Vasa. Tycker mycket om människomöten.

marie.sundstrom@multi.fi

linda

Linda Snellman, teamledare

Linda Snellman, 28 år, bor i Kronoby med min man och våra två barn. Studerar företagsekonomi i Jakobstad.

linda.snellman.91@gmail.com

WhatsApp Image 2018-01-21 at 23.26.25

Hannes Backlund, teamledare

Bosatt i Larsmo och jobbar i Jakobstad. Gillar att musicera och sporta.

hannes.ea.backlund@gmail.com

_FMF6631

Samuel Klemets, tekniker

Småbarnsfar och IT-ingenjör som bor i Larsmo och tycker om att röra på sig.

samuel.klemets@hotmail.com

man-303792_1280

Tuomas Anttila, ansvarig utgivare

Jobbar som högstadielärare i Helsingfors och gillar att sjunga mera än gärna och lite frimärken också.

tuomas.anttila@slef.fi

Kontakta oss

Tror du att arbetet med UngiTro är något som du skulle vilja pröva på, eller vill du ge feedback angående nätportalen? Tveka inte att ta kontakt genom att klicka här, eller genom att sända ditt meddelande till ungitro@gmail.com.