unnamed (3)

Kevin Nyfelt, redaktionschef

Bor i Kållby och jobbar som ungdomsarbetare i LFF.

kevin.nyfelt@lff.fi

Sebbe

Sebastian Lassila, biträdande redaktionschef

Studerar vid Hanken i Vasa. Hemma från Larsmo. Intresserad av samhällsfrågor och teologi.

sebbe.lassila@hotmail.com

bty

Marie Sundström, teamledare

Bor i Vasa. Tycker mycket om människomöten.

marie.sundstrom@multi.fi

Lina_Vesternäs

Lina Vesternäs, teamledare

Fru och mamma. Utbildad sjukskötare. Tycker om att utöva olika motionsformer.

lina.sundstrom97@hotmail.com

WhatsApp Image 2018-01-21 at 23.26.25

Hannes Backlund, teamledare

Bosatt i Larsmo och jobbar i Jakobstad. Gillar att musicera och sporta.

hannes.ea.backlund@gmail.com

Selina_Åkerlund

Selina Åkerlund, teamledare

Bor i Esse, jobbar för tillfället inom barnskyddet. Träning, stickning och sociala tillställningar i alla dess former är några av mina favoritgrejer.

Selinamariaakerlund@outlook.com

_FMF6631

Samuel Klemets, tekniker

Småbarnsfar och IT-ingenjör som bor i Larsmo och tycker om att röra på sig.

samuel.klemets@hotmail.com

man-303792_1280

Tuomas Anttila, ansvarig utgivare

Jobbar som högstadielärare i Helsingfors och gillar att sjunga mera än gärna och lite frimärken också.

tuomas.anttila@slef.fi

Kontakta oss

Tror du att arbetet med UngiTro är något som du skulle vilja pröva på, eller vill du ge feedback angående nätportalen? Tveka inte att ta kontakt genom att klicka här, eller genom att sända ditt meddelande till ungitro@gmail.com.